+ 71 740 50 00

Obsługa klienta

Pon - Pt: 8:30 - 16:30

Godziny otwarcia

Blog adwokata Iwo Klisz z Wrocławia

Spółka w organizacji

Czyli wszystko, co powinieneś wiedzieć

o organizacji działalności w formie spółki

adwokat Iwo Klisz

Nazywam się Iwo Klisz. Jestem adwokatem i właścicielem Kancelarii Klisz i Wspólnicy specjalizującej się w prawie spółek handlowych.

Od ponad 10 lat pracuję przy tworzeniu, łączeniu, likwidowaniu i obsłudze prawnej spółek. Pierwsze doświadczenia zbierałem jako członek zespołu innej kancelarii, w której m.in. byłem członkiem zespołu prawników opracowujących zagadnienia związane z łączeniem się banków.

Później już jako właściciel indywidualnej kancelarii adwokackiej rozwijałem swoje umiejętności i tworzyłem portfel własnych Klientów. W tym czasie powstał ten blog, na którym do dzisiaj, wspólnie z innymi członkami mojego zespołu, dzielę się praktyczną wiedzą dotyczącą tego jak utworzyć i dobrze zorganizować spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.

Z czasem ilość Klientów zmusiła mnie do poszukiwania prawników z podobnymi doświadczeniami i stworzenia Kancelarii Klisz i Wspólnicy.  Zebrałem w niej zespół zawodowych prawników, którzy od początku swojej kariery zawodowej mieli możliwość zdobywania doświadczeń właśnie z zakresu obsługi prawnej spółek, przede wszystkim spółek z o.o. i spółek akcyjnych.

Prawo handlowe, a w szczególności prawo spółek jest jedną z bardziej skomplikowanych dziedzin prawa. Zagadnienia, z którymi się spotykamy są złożone. Wielokrotnie wybór odpowiedniego rozwiązania wiąże się także z koniecznością badania nie tylko aspektów prawnych, ale również podatkowych.

W związku z tym uznałem, że najlepszą formą świadczenia obsługi prawnej na rzecz spółek handlowych jest stworzenie zespołu, w którym każdy z uczestniczących w nim prawników specjalizuje się w innym zakresie zagadnień. Dzięki temu jesteśmy w stanie doradzać kompleksowe rozwiązania, które są korzystne i przede wszystkim bezpieczne 

Nazywam się Michał Koralewski, jestem radcą prawnym. Moją zawodową specjalizacją jest prawo spółek handlowych. Oprócz wielu praktycznych doświadczeń w tym zakresie, jestem także autorem kilkunastu książek i licznych publikacji prasowych z zakresu prawa, w szczególności prawa spółek.

Specjalizuje się w prawie handlowym (zakładanie, bieżąca obsługa, restrukturyzacje spółek), cywilnym (umowy, odszkodowania), podatkowym oraz postępowaniach sądowych i sądowo-administracyjnych. 

Jestem członkiem zespołu Kancelarii Klisz i Wspólnicy z Wrocławia i managerem oddziału tej Kancelarii w Gdańsku oraz współautorem niniejszego bloga.

Dbam o to, żeby informacje prezentowane na blogu miały najwyższy poziom merytoryczny, a jednocześnie zostały podane w przystępnej formie. Dzięki temu blog “Spółka w organizacji” jest godnym zaufania źródłem informacji o praktycznych aspektach funkcjonowania spółki z o.o.

 

Moje publikacje:

radca prawny Michał Koralewski

POBIERZ E-BOOKA

W Poradniku zebraliśmy wszystkie istotne informacje dla Ciebie jako nowoczesnego przedsiębiorcy. Stanowi on kompendium wiedzy na temat spółki z o.o., które przybliży Tobie zasady jej funkcjonowania, oraz korzyści związane z wyborem tej formy działalności gospodarczej. Jednocześnie zwrócimy Tobie uwagę na ryzyka, dodatkowe obowiązki i koszty, które spółka z o.o. może powodować.

Wpisz maila, abyśmy mogli przesłać Ci ebooka.